top of page

Підрахунок запасів корисних копалин

Експлуатаційні запаси підземних вод - кількість підземних вод, яка може бути отримана раціональними у техніко-економічному відношенні водозабірними спорудами при заданому режимі експлуатації та за якістю води, що відповідає вимогам протягом усього розрахункового терміну водоспоживання.

Кількість води в експлуатаційному запасі виражається витратою води.

Гідрогеологічні дослідження, що проводяться для виявлення та оцінки експлуатаційних запасів підземних вод, поділяються на наступні стадії: пошукові роботи, попередня розвідка та детальна розвідка.

Експлуатаційні запаси підземних вод оцінюються гідродинамічними, гідравлічними та балансовими методами.

Експлуатаційні запаси (ресурси) за можливим терміном їх використання можна прийняти рівними терміну амортизації водозабору, тобто. 25-30 років, а в оцінці прогнозних ресурсів у регіональному плані - близько 50-100 років.

 

4.jpg
3.jpg

Державною комісією із запасів корисних копалин (ДКЗ) розроблено класифікацію експлуатаційних запасів підземних вод. За цією класифікацією експлуатаційні запаси підземних вод поділяються на чотири категорії: A, B, C та C.

 

1.jpg

Запаси відносять до тієї чи іншої категорії залежно від ступеня розвіданості підземних вод, вивченості їхньої якості та умов експлуатації. Затвердження запасів категорій А та В дає право на складання проектів водопостачання та виділення капітальних вкладень на будівництво нових, а також реконструкцію діючих водозаборів.

 

2.jpg
bottom of page